Tel : +48 573 332 999

Formularz kontaktowy

Kontakt

99,9% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam7509Nie polecam7

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

Wydajna pompa do ścieków lub basenu

0

Szambo to w dalszym ciągu najtańsze oraz najpopularniejsze rozwiązanie stosowane przez osoby, których dom nie ma podłączenia do kanalizacji. Jedyny koszt, jaki należy w takim przypadku ponosić jest związany z koniecznością regularnego opróżniania zbiornika na nieczystości. Wiele osób korzysta z usług specjalistycznych firm zajmujących się wywozem, jednak ważną informacją jest fakt, że właściwie każdy z nas może opróżnić zbiornik na szambo we własnym zakresie. Należy pamiętać oczywiście o bezpiecznym użytkowaniu oraz przestrzeganiu zasad ochrony środowiska.

Pompa do szamba - jaką wybrać?

Aby pompa do szamba mogła pracować w możliwie najbardziej wydajny i odpowiedni sposób, konieczne jest, by była wyposażona w specjalny rozdrabniacz. Pozwoli on na rozbicie znajdujących się w szambie cząstek stałych na mniejsze elementy. Minimalizuje to obciążenie maszyny w czasie pracy, a oprócz tego zapewnia jeszcze łatwiejsze i szybsze usuwanie zanieczyszczeń. Przy wyborze urządzenia konieczne jest zatem zweryfikowanie czy konkretne urządzenie jest odpowiednio przystosowane do wypompowywania wody z szamba. W przeciwnym wypadku, maszyna nie poradzi sobie z tym zadaniem.

Najważniejsze parametry pomp do szamba

Na rynku istnieje bardzo wiele modeli pomp do szamba. Różnią się one od siebie nie tylko posiadanymi funkcjami, ale również parametrami technicznymi Najistotniejszym jest wydajność urządzenia. Określa ona, ile litrów wody jest w stanie przepompować maszyna w określonym czasie. Im ten parametr wyższy, tym lepiej, ponieważ oznacza to, że urządzenie w znacznie krótszym czasie poradzi sobie z opróżnieniem zbiornika na nieczystości.


Wybierając pompę do szamba nie należy kierować się wyłącznie ceną, gdyż bardzo często się zdarza, że te najtańsze urządzenia są w rzeczywistości wadliwe i niewystarczająco wydajne. W tym zakresie trzeba stawiać na sprawdzone rozwiązania dostarczane przez renomowanych wytwórców. Da to pewność długiej i bezawaryjnej pracy oraz szeroką dostępność podzespołów i części zamiennych. Dzięki temu wszelkie prace serwisowe będą mogły być przeprowadzone w bardzo krótkim czasie.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl