100,0% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam5753Nie polecam2

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

Użyteczne narzędzie dla amatorów i profesjonalistów

0

Zarówno przy amatorskich pracach wykonywanych na przydomowej działce, jak i w profesjonalnym ogrodnictwie jednym z narzędzi, które są niezwykle przydatne jest spalinowa wiertnica do gleby. Jest również nazywana świdrem lub dołownikiem, ponieważ służy do wykonywania otworów w ziemi. Dzięki temu sprawdza się podczas montowania ogrodzeń, sadzenia drzew - również na większą skalę, czyli podczas zalesiania, a także przy kopaniu studni głębinowych. Mimo wykonywania jednej czynności, jest to bardzo funkcjonalne urządzenie, które przyda się w różnych sytuacjach.

Rodzaje wiertnic

Oprócz spalinowej, istnieją jeszcze dwa rodzaje tych urządzeń. Możesz wybrać również wariant elektryczny lub ręczny. Jeśli planujesz wykonywać drobne prace na niewielką skalę (na przykład jedynie 10 otworów o średnicy do 20cm), postaw na urządzenie ręczne, aby nie inwestować niepotrzebnie w cięższy sprzęt. Nie będzie zachodziła potrzeba jego konserwacji.

Jednak przy większych przedsięwzięciach lub w przypadku, gdy będziesz musiał się zmierzyć z twardą glebą pełną kamieni zdecydowanie warto wybrać wiertnicę spalinową. Jeśli postawisz na dobrej jakości urządzenie, w zasadzie wykona za Ciebie większość ciężkiej pracy. Na rynku dostępne są również warianty elektryczne, natomiast ich moc jest słabsza - warto więc postawić na spalinowe i być przygotowanym na każdą ewentualność.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie wiertnicy?

Przede wszystkim sprawdź, z jakiego materiału został wykonany świder. Jeśli planujesz pracować na twardej glebie, powinno być ono stalowe. Istotna jest również jego średnica oraz długość, ponieważ od tego zależy wielkość wykonywanych otworów oraz ich przeznaczenie. Przykładowo, otwory na słupki powinny być szersze i głębsze niż te wykopane pod zasadzenie roślin.

Podczas zakupów w naszym sklepie wybierając niektóre z modeli wiertnic spalinowych możesz indywidualnie dobrać do nich zestaw świdrów. Dzięki temu w pełni dostosujesz zakup do Twoich potrzeb!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl