100,0% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam5753Nie polecam2

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

Szlifierka mimośrodowa czy oscylacyjna

0

Aby czynności realizowane w przydomowym warsztacie oraz w profesjonalnym zakładzie przemysłowym mogły być wykonywane w możliwie najbardziej wydajny i bezpieczny sposób, konieczne jest zastosowanie odpowiednich narzędzi. Częstym dylematem, przed jakim stają konsumenci jest to, jaką szlifierkę wybrać - oscylacyjną czy mimośrodową? Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety, a to która opcja sprawdzi się najlepiej, zależy w głównej mierze od indywidualnych oczekiwań oraz preferencji.

Szlifierka oscylacyjna – charakterystyka

Mimo, iż zastosowanie szlifierki oscylacyjnej i mimośrodowej jest bardzo podobne, to jednak bliższe przyjrzenie się tym dwóm typom narzędzi pozwala zaobserwować różnice pomiędzy nimi. Szlifierki oscylacyjne nadają się do obróbki powierzchni płaskich oraz do zgrubnego szlifowania powierzchni o delikatnych zaokrągleniach. Specjalnie zaprojektowana powierzchnia pozwala na prowadzenie prac nawet w trudnodostępnych miejscach.


Drugim rodzajem urządzenia jest szlifierka mimośrodowa. Tego typu sprzęt podczas swojej pracy wykorzystuje ruch wahadłowy i obrotowy. Zestawienie tych dwóch ruchów powoduje, że praca urządzenia jest jeszcze bardziej wydajna i efektywna. Ważną informacją jest fakt, że elastyczny talerz w znakomity sposób dostosowuje się do kształtu powierzchni, co sprawia, że możliwe jest szlifowanie i polerowanie zarówno prostych, jak i zakrzywionych płaszczyzn.

Jak wybrać odpowiednią szlifierkę?

Każde urządzenie posiada swoje charakterystyczne parametry techniczne, które decydują o funkcjonalności konkretnego sprzętu. W kontekście szlifierek jedną z najistotniejszych cech jest moc silnika. Jest ona kluczowa, ponieważ to właśnie od tego parametru zależy, jak skuteczne oraz jak precyzyjne będzie wykonywane szlifowanie. Oprócz tego istotne jest również zastosowane zasilanie. Wyróżniamy bowiem szlifierki sieciowe oraz akumulatorowe. Akcesoria sieciowe oferują zazwyczaj większą moc, jednak to sprzęty na akumulator odznaczają się większą wygodą stosowania.


Przy wyborze najodpowiedniejszego urządzenia dla swoich potrzeb warto również zwrócić uwagę na średnicę tarczy i częstotliwość ruchów - im ona większa, tym bardziej precyzyjne szlifowanie materiału.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl