Tel : +48 573 332 999

Formularz kontaktowy

Kontakt

99,9% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam7510Nie polecam6

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

Jakie wiertło do świdra spalinowego?

0

Spalinowa czy ręczna?

Wiertnica spalinowa to doskonała alternatywa dla ręcznego świdra glebowego. Praca urządzeniem spalinowym w znacznym stopniu  ułatwia i przyśpiesza prace związane z robotami ziemnymi.

 Sercem jest silnik oraz przekładnia.

W większości maszyn przełożenie przekładni wynosi 1:35, dzięki czemu na wyjściu wrzeciona urządzenia otrzymujemy wystarczającą moc do zastosowania wiertła o maksymalnej średnicy aż do 30 cm. W każdej z wiertnic masz swobodę wyboru, możesz sam skompletować swój zestaw. W zależności od potrzeb dostępne wiertła to:

ø 6cm,10cm,15cm,20cm,25cm,30cm oraz przedłużki o długości 30cm lub 50 cm

 

jednoosobowa czy dwuosobowa?

Często pada pytanie: „ Czy jestem w stanie sam obsłużyć urządzenie?”.

Każda z wiertnic wyposażona jest w sprzęgło odśrodkowe. W wielkim uproszczeniu są to dwie szczęki z okładzinami, w momencie dodania gazu (zwiększenia obrotów silnika) dwie szczęki rozszerzają się napędzając kielich sprzęgła. Gdy zwalniamy gaz, szczęki się schodzą, wiertnica nie wierci.

W naszej ofercie skupiamy się głównie na wiertniach jednoosobowych, ponieważ na podstawie relacji naszych klientów są bardziej uniwersalne. Stelaż wiertnicy jednoosobowej nie wyklucza pracy w dwie osoby. Natomiast typowe wiertnice dwuosobowe niejednokrotnie wykluczają pracę jednego operatora ze względu na układ rączek tak zwane "rogi"

Co w momencie gdy wiertło trafi na przeszkodę?

Właśnie po to są okładziny na sprzęgle. Po trafieniu na przeszkodę np. korzeń lub duży kamień okładziny „ślizgną” po kielichu napędowym. Ma to za zadanie chronić nie tylko operatora, ale również przekładnie wiertnicy.

Jakie wiertła wybrać?

Ogrodzenie betonowe: Jeśli wykonujesz ogrodzenie z gotowych paneli betonowych z pewnością będziesz potrzebował wiertła o rozmiarze 30 cm. Niekiedy wskazane jest nawet rozszerzenie otworu. Płot betonowy w przeciwieństwie do ażurowego jest bardziej narażony na działanie czynników zewnętrznych, większy opór np. wiatru.

Ogrodzenie z siatki tradycyjnej: Tu kluczową rolę odgrywają słupy, gdzie zamontowane są naciągi, tak zwane słupy narożne. Ze względu na ich duże obciążenie zalecamy wykonanie otworów wiertłem 25 cm. Natomiast otwory pod pozostałe słupki -wiertłem 20 cm. Jest to uzasadnione, ponieważ słupki pomiędzy słupami naciągowymi nie są narażone na większe obciążenia. Tu raczej role odgrywa głębokość odwiertu (podnoszenie gruntu przez mróz zimą). Oczywiście wszystko zależy od grubości zastosowanego do ogrodzenia materiału. Powyżej zakładamy, że jest to kątownik 50x50.

Ogrodzenie panelowe: Tutaj zalecamy wiertło 15 cm lub 20 cm, wszystko zależy od stabilności gruntu oraz tego czy podmurówka po osadzeniu pęcka będzie się spierać na wylanym betonie.

Sadownictwo: Do sadzenia drzewek owocowych wiertło 30 cm, pod słupy sadownicze 15cm lub 20 cm, tyczki na groch, podpory- wiertło 10 lub 8 cm. Jeśli chodzi o iglaki można stosować wiertła mniejsze niż 30 cm.

Ogrodzenie siatką leśną: Tutaj jest kilka czynników odnośnie doboru wiertła. Jeśli zastosowane słupy są proste np. belka 10x10 wystarczy wiertło fi 10. Natomiast jeśli słup jest krzywy (okrąglak, stempel) musimy wykonać szerszy otwór, żeby mieć pole manewru ( ustawienie słupa w pionie). Pamiętajmy również o tym, że wykonywanie otworów w ziemi to nie wiercenie pod gwint w metalu. Ziemia zawsze trochę się obsunie, więc w praktyce wiercąc wiertłem fi 10 cm finalnie otrzymamy większy otwór o 1,5 do 2,5 cm. Wszystko zależy od stabilności gruntu.

 PODSUMOWANIE :

Wiertnica spalinowa to innowacyjne urządzenie, które znajdzie zastosowanie nie tylko w pracach ogrodzeniowych, ale również w ogrodzie podczas nasadzeń oraz pracach budowlanych. Często klienci korzystają z wypożyczalni, jest to również pewnego rodzaju rozwiązanie. Natomiast zakup urządzenia zapewnia nam pewną swobodę podczas prac, nie ogranicza nas czas. Nie jest powiedziane, że po zakupie i wykonanym zakresie planowanych  robót  wiertnica spocznie w garażowym kącie. W każdej chwili może Ci się przydać w twoim ogrodzie do wielu prac.

 

Poradnik ma na celu pomóc Państwu w doborze wierteł do urządzenia

Ostatecznie to Państwo wiecie w jakim terenie wiercicie i to Państwo podejmujecie i odpowiadacie za podjęcie  decyzji 

odnośnie doboru średnicy oraz ilości wierteł.  

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl